Vårt nätverk av servicetekniker och support är till för att hjälpa våra kunder med deras frågor och problem kring Tamtrons vägningsutrustning och programvara. Vi erbjuder originalreservdelar till alla vågar vi säljer.

Vi erbjuder även teknisk support via telefon. Med hjälp av vår snabba support kan du minimera stilleståndstiden i era processer och hålla igång er verksamhet.

För Power PC erbjuder vi online-support via TeamViewer. Kunden ringer in och vi kopplar upp oss på kundens Power PC och utför en första felsökning och åtgärd om felet ligger i vågprogrammet.

Reparationsformulär

Support
054 – 402 08 30
Öppen 07:00–16:00, lunchstängt 12:00 – 12:30

Dan Nordström, Servicechef
054 – 402 08 35
dan.nordstrom@tamtron.se

Andreas Laine, 1:a Servicetekniker, Luleå
054 – 402 08 36
andreas.laine@tamtron.se

Hans Roos, 1:a Servicetekniker, Stockholm
054 – 402 08 37
hans.roos@tamtron.se

Benjamin Karinen, Servicetekniker, Lovikka
054 – 402 08 51
benjamin.karinen@tamtron.se

Stefan Persson, Servicetekniker, Örebro
054 – 402 08 34
stefan.persson@tamtron.se

Tommy Eriksson, Servicetekniker, Säffle
054 – 402 08 32
tommy.eriksson@tamtron.se

Bosse Jansson, Servicetekniker, Älmhult
054 – 402 08 33
bosse.jansson@tamtron.se